Prezentacja społecznej koncepcji Węglowej

Czym jest społeczna koncepcja Węglowej? Jak powstała i co zakłada? Zapraszamy na otwarte spotkanie, na którym zaprezentujemy i poddamy pod dyskusję jej projekt. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek (7.11) w Kawiarnio-Księgarni „Spółdzielnia” przy ul. Skłodowskiej 8. Początek o godz. 19:00.

Społeczna koncepcja to obywatelski pomysł na zagospodarowanie 9 hektarów terenu powojskowego, znajdującego się w Białymstoku przy ul. Węglowej. Została opracowana przez Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie dzięki wielu tygodniom rozmów i spotkań z białostoczanami. W procesie partycypacyjnym uczestniczyło przeszło 80 osób, ponad tysiąc komentowało propozycje w internetowej ankiecie.

Na tej podstawie powstał wniosek do budżetu obywatelskiego, który w październikowym plebiscycie otrzymał niemal 4,2 tys. głosów mieszkańców Białegostoku i zostanie sfinansowany przez władze samorządowe w 2014 r. Jeszcze we wrześniu zaproszeni specjaliści i przedstawiciele instytucji opracowali wspólnie z nami projekt społecznej koncepcji. Wciąż można nad nim pracować – czekamy na Wasze uwagi i opinie.

Projekt społecznej koncepcji jest w wersji elektronicznej dostępny tutaj:
Węglowa – projekt społecznej koncepcji (otwarty dokument Google)

Do czwartku (7.11) czekamy na komentarze i propozycje zmian. Możecie je nanosić bezpośrednio w treści dokumentu elektronicznego. Każdego, kto chce o nich porozmawiać lub przedstawić swoje propozycje osobiście, zapraszamy na spotkanie do „Spółdzielni”. Zaprezentujemy społeczną koncepcję, omówimy poszczególne zapisy i zaprosimy Was do dyskusji. Opowiemy też o naszym wniosku do budżetu obywatelskiego i perspektywach jego realizacji.

Założenia społecznej koncepcji i propozycje inwestycji na Węglowej powstały dzięki pracy białostoczan. Najpierw spotykaliśmy się w pięciu różnych grupach, pracujących oddzielnie. Tak powstało pięć pomysłów na zagospodarowanie dawnej jednostki wojskowej, które skonfrontowaliśmy w jednym zespole roboczym. Opracował on konkretne rozwiązania – główne cele i postulaty koncepcji. Mieszkańcy wypełnili także internetową ankietę, w której mieszkańcy ocenili zmiany proponowane na Węglowej. Następnie poddano je opiniowaniu przez ekspertów oraz kosztorysowaniu. Obecnie prezentujemy Wam projekt gotowego dokumentu.

Dzięki Waszym opiniom, komentarzom i propozycjom projekt może być lepszy. Zależy nam na jak najwierniejszym odwzorowaniu poglądów i oczekiwań mieszkańców Białegostoku. W efekcie opracowana koncepcja będzie autentycznie obywatelska. Po zebraniu Waszych sugestii dokument zostanie jeszcze raz przeredagowany i złożymy go do druku. Gotową społeczną koncepcję przedłożymy potem władzom samorządowym, zainteresowanym instytucjom i środowiskom. Będzie też ogólnodostępna w internecie.

Szczegóły spotkania znajdziecie też na Facebooku.

One comment to Prezentacja społecznej koncepcji Węglowej

  • Eve  mówi:

    Tulal#8230;&enkali bab kahwen ni pi rujuk pada yg arif dulu. Suka atau tak negara ade undang2. Jangan nk mandai2 jer. Lgpun x rugi pi double check kan utk dptkan clear view on the situation. Takder nmpak bodoh pun drpd bodoh sombong tak tahu buat2 tahu. Itu nasib xde benih yg disenyawakan dlm tempoh tu…kalo x, lg complicated jdnyer nnt. Same goes with kes V n Shidi yg mufti sruh pi check tu.. Check je x rugi ape pun drpd x check, kesan jangka panjang yg boleh libatkan byk pihak…

Odpowiedz

Możesz używać następujących atrybutów oraz wyrażeń kodu HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>