Spacer po Węglowej – 28.05.2013

Jakie zagadki kryje teren powojskowy przy ul. Węglowej w Białymstoku? Co działo się tam w czasie zimnej wojny? W jaki sposób wojsko zareagowało na katastrofę pociągu z chlorem w 1989 r.? Co można tam stworzyć teraz, kiedy teren jest własnością gminy? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy spaceru historycznego po Węglowej, który odbędzie się we wtorek 28 maja 2013 r. o godz. 16:30 na terenie dawnej jednostki wojskowej – obok ul. Wasilkowskiej i ul. Poleskiej.

Powojskowy kompleks przy ul. Węglowej to teren nieco zapomniany i szerzej nieznany, posiadający jednak ogromny potencjał. Znajduje się tam kilkanaście magazynów, część wybudowana jeszcze w okresie międzywojennym. Do 2005 r. służyły Wojsku Polskiemu, dzisiaj są w części opustoszałe, a niektóre z nich wynajmują przedsiębiorcy i organizacje społeczne. A przecież cały teren to ponad 9 hektarów, na których znajdują się budynki o powierzchni ponad 23 tysięcy metrów kwadratowych. Można by w nich jednocześnie pomieścić 10 hipermarketów! Jednak ważne pytanie brzmi: czy właśnie tego oczekują dziś białostoczanie?

We wtorek 28 maja 2013 r. Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie zaprasza wszystkich mieszkańców Białegostoku do udziału w spacerze po terenie przy ul. Węglowej. Zbiórka o 16:30 przy bramie wjazdowej od ul. Węglowej – pod dawną wartownią (punkt jest zaznaczony na mapie poniżej). Przy każdym z budynków przewidziany jest postój i krótki komentarz dotyczący architektury i sposobu wykorzystania obiektu. Trasa będzie wiodła po całym terenie, z uwzględnieniem bocznicy kolejowej i budynków najrzadziej odwiedzanych.

Mapa spaceru po Węglowej (kliknij aby zobaczyć większy obraz w nowym oknie)
Mapa spaceru po Węglowej 28.05.2013

Spacer potrwa około pół godziny. Każdy, kto przyjdzie na Węglową, będzie mógł poznać historię terenu, dowiedzieć się kto dzisiaj korzysta z magazynów i w jakim stanie są międzywojenne budowle. Uczestników oprowadzi białostocki architekt Sławomir Mojsiuszko oraz członkowie Stowarzyszenia Kreatywne Podlasie.

Następnie w Magazynie nr 10 (Transgraniczne Centrum Kultury) rozpocznie się spotkanie w ramach projektu „Węglowa – Społeczna Koncepcja”. Będzie ono dotyczyło przyszłości terenu przy ul. Węglowej oraz pomysłów mieszkańców na zagospodarowanie kompleksu. Na spotkaniu będzie można opowiedzieć o swoich pomysłach i wspólnie na nowo zaprojektować teren.

7 comments to Spacer po Węglowej – 28.05.2013

 • Candie  mówi:

  Good point. I hadn’t thughot about it quite that way. 🙂

 • nackte schwedinnen  mówi:

  Die beste Fickvideos Sex Seite!

 • dicke titten kneten  mówi:

  Mit voller Absicht zog ich mich im Wohnzimmer live video chat splitternackt aus.

 • behaarte moesen  mówi:

  Nur einen winzigen Slip hatte hot blow job sie .

 • dieses kontaktformular  mówi:

  Vielleicht war es doch Eifersucht oder vielleicht auch Penisneid.Ich merkte, dass Ulli immer amateur cam chat öfter den Rückspiegel schaute.

 • schwangere hobbyhuren  mówi:

  Zu viel ist zu viel!

 • hausfrau nackt  mówi:

  Offenbar legte er all seinen Ehrgeiz hinein, mich dort zu züngeln und beknuspert, bis ich am ganzen Leibe Morgen gegen zehn traf sich die kleine Zweckgemeinschaft Wohnung.

Odpowiedz

Możesz używać następujących atrybutów oraz wyrażeń kodu HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>