Społeczna inspekcja placu budowy – 18.06.2015 r.

Prace prowadzone na Węglowej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014 powoli dobiegają końca. Ich zakończenie i odbiór placu budowy od wykonawcy są planowane przed końcem czerwca. Wcześniej warto ponownie zajrzeć na teren i zwrócić uwagę na usterki, niedoróbki lub drobne elementy wymagające uzupełnienia, naprawienia czy poprawy. Na takie spotkanie zapraszamy na Węglową już w czwartek, 18 czerwca 2015 r. Początek o godz. 13:30.

W czwartek odbędzie się kolejne „trójstronne” spotkanie w gronie złożonym z wnioskodawców budżetu obywatelskiego, przedstawicieli publicznego inwestora oraz wykonawcy robót. Spacer po placu budowy będzie okazją do obejrzenia stanu robót, zgłoszenia swoich uwag i wyrażenia opinii na temat rezultatu prac. Spotkanie planowane jest podobnie jak wcześniejsze społeczne inspekcje – początek przy Muzeum „Moto-Retro” o godz. 13:30, zakończenie ok 15:00.

W czasie jednego z wcześniejszych spacerów, 27 maja 2015 r., mieszkańcy Białegostoku zgłosili wiele zastrzeżeń i poprawek, które wykonawcy i inwestorowi przedstawiono na piśmie:

Inwestycja jest realizowana od jesieni 2014 r. Jej podstawą jest wniosek do Budżetu Obywatelskiego 2014, zgłoszony przez Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie po zrealizowaniu projektu „Węglowa – Społeczna Koncepcja”. Pod koniec 2013 r. poparło go ponad 4,1 tys. białostoczan, dzięki czemu został wpisany do budżetu komunalnego na 2014 r.

Najpierw wiosną 2014 r. teren został zinwentaryzowany, latem powstał program funkcjonalno-użytkowy, następnie rozstrzygnięto przetarg w trybie „zaprojektuj i zbuduj”. Jesienią 2014 r. trwały prace projektowe, wczesną wiosną 2015 r. rozpoczęto budowę.